Ovsené čokoládové cereálne tyčinky

Cereálne tyčinky s ovsenými vločkami a čokoládou sa vo všeobecnosti konzumujú ako občerstvenie na povzbudenie alebo pre čistý pôžitok. Ak sú priemyselné cereálne tyčinky často plnené aditívami a pridanými cukrami, vedzte, že je ľahké si ich vyrobiť doma s malým množstvom ingrediencií. Bez cukru a masla vám umožnia dopriať si desiatu, ktorá je zdravá a chutná bez výčitiek!

Ingrediencie:

  • 250 g veľkých ovsených vločiek
  • 150 g nízkotučného jablkového pyré (bez pridaného cukru)
  • Hrsť drvených olejnatých semien (voliteľné)
  • 4 polievkové lyžice. med
  • 4 polievkové lyžice. lyžica lupienkov tmavej čokolády

Kroky:

1. V miske zmiešajte veľké ovsené vločky (pozri fotografiu nižšie) a iné olejnaté semená, ak chcete, s jablkovou omáčkou a medom.

© istock/Arx0nt

2. Ďalej pridajte čokoládové lupienky.

3. Celé to rozotrite do obdĺžnikovej alebo štvorcovej formy vyloženej pergamenovým papierom a potom všetko poriadne zabaľte, aby bol povrch hladký. Dávajte pozor, aby vaše budúce tyče mali hrúbku aspoň 1 cm.

4. Pečieme 15 až 20 minút pri 170°C.

5. Po vybratí misky z rúry vykrojte tyčinky, ale nechajte všetko vychladnúť vo forme. Potom ich môžete odformovať a na týždeň uskladniť vo vzduchotesnej nádobe.

6. Pre väčšiu zhovievavosť roztopte 100 g tmavej čokolády na miernom ohni. Odložte pri izbovej teplote a potom ponorte spodok cereálnych tyčiniek, aby ste získali čokoládový základ. Položte ich lícom nadol, kým vychladnú a potom stuhnú.

Ľahko sa užíva, vychutnajte si ovsené vločky a čokoládové cereálne tyčinky, nech ste kdekoľvek!

Leave a Reply