Krehké pečivo z veľkonočných vajíčok

Je tu veľkonočné obdobie. Ak teda oslavujete, tu je skvelý recept na krehké pečivo v tvare veľkonočných vajíčok, ktoré poslúži ako občerstvenie alebo pri čaji. Oslovia malých aj veľkých. Ponúkame vám pomarančový džem pripomínajúci vaječný žĺtok, no pôžitky môžete obmeniť uprednostnením džemu z červeného ovocia, nátierky alebo akejkoľvek inej pochúťky.

Ingrediencie:

  • 250 g de pšeničná múka T45
  • 110 g de Kryštálový cukor
  • 120 g de maslo mou
  • 1 vajce
  • 1 štipka soli
  • Marhuľový, mangový alebo pomarančový džem

Kroky:

1. Cukor a maslo energicky vyšľaháme, aby sme získali krémovú zmes, do ktorej vmiešame vajíčko.

2. Postupne pridávajte múku a miešajte, kým nezískate homogénne krehké cesto. Vytvorte guľu a zabaľte ju do fólie a potom ju vložte do chladničky na 30 minút.

3. Cesto rozvaľkajte na pomúčenej pracovnej doske (alebo medzi dvoma listami pergamenového papiera) na tenkú hrúbku.

4. Vykrajujte sušienky pomocou vykrajovačov na sušienky v tvare vajíčka (môžete si tiež vytlačiť vzor, ​​ktorý bude sledovať rez a budete mať pravidelné a rovnaké sušienky). Potom ich položte na plech vystlaný papierom na pečenie. Nezabudnite urobiť polovicu z nich v plnom tvare a druhú polovicu s otvorom, aby ste ich umiestnili cez celý tvar.

5. Pečte 10 až 12 minút varenia. Po vybratí z rúry necháme sušienky vychladnúť na mriežke.

6. Keď vaše sušienky dobre vychladnú, natrieme bohatú vrstvu džemu na pevnú sušienku a potom zlepíme tvar s otvorom na vrchu. Opakujte postup, kým neminiete všetky ingrediencie.

Rezervujte si sušienky z veľkonočných vajíčok na chladnom mieste až do času ochutnávky!

Leave a Reply