Pomarančový krém brulée

Zamyslite sa nad rámec škatuľky a vráťte sa k tradičnému crème brûlée tým, že mu dodáte pomarančovú chuť! Tento dezert je ľahký ako gurmánsky pre to najväčšie potešenie vašich chuťových pohárikov. A navyše to prinesie trochu povzbudenia a sviežosti, čo je ideálne po dlhom a výdatnom jedle.

Ingrediencie:

  • 2 organické pomaranče (alebo neošetrené po zbere)
  • 6 žĺtkov
  • 75 cl plnotučnej smotany
  • 120 g práškového cukru
  • 4 polievkové lyžice. hnedý cukor

Kroky:

1. Predhrejte si rúru na 130°C.

2. Vezmite kôru z pomaranča, potom ošúpte dva pomaranče a odstráňte biele blany. Prípravu citrusových plodov ukončite nakrájaním na tenké plátky.

3. Teraz pripravte zariadenie. Smotanu vložte do hrnca s nastrúhanou kôrou a štipkou vytlačenej pomarančovej šťavy a potom všetko priveďte do varu. Potom odstavte z ohňa a nechajte asi 5 minút odstáť.

4. Medzitým vyšľaháme žĺtky s cukrom, kým nezbelú. Potom za stáleho šľahania postupne nalejte na vrch pripravený krém.

Pomarančový krém brulée
© iStock/xalanx

5. Rozdeľte zmes na nádoby určené na tento účel a pečte 12 až 15 minút. Keď vyjdú z rúry, nechajte ich vychladnúť a potom ich dajte do chladničky asi na 4 hodiny.

6. Posypte každý krém z hnedého cukru, ktorý potom roztopíte pomocou fúkacej lampy (alebo v rúre na grile pri 90°C 5 minút).

7. Podávajte svoje pomarančové crème brûlée s niekoľkými kúskami pomaranča, aby si každý mohol pred ochutnaním vytlačiť trochu šťavy z krému!

Leave a Reply